Fond Vysočiny - Puklice v zeleném 2020
Díky žádosti „A“ jsme nechali zpevnit kontejnerové stání ve Studénkách, pořídili jsme 50 kompostérů do domácností, které jsme rozdali občanům zdarma. Podařilo se nám nechat vyrobit vratné kelímky a zakoupit stojany na separovaný odpad na naše společenské události, instalovat odpadkové koše na psí exkrementy včetně zásobníků a sáčků, objednat sady tašek na třídění odpadu (které jsme rozdali zdarma občanům), na vycházkové trasy umístit lavičky z recyklovatelného materiálu a také jsme nechali vydezinfikovat všechny kontejnerové nádoby. V tomto podprogramu jsme měli schválenou dotaci ve výši 100 000 Kč.
Program „B“ pod sebou skrývá ekologickou výchovu. Zde jsme navázali na úspěšnou akci z minulého roku Puklice v zeleném. Proběhly dvě slavnosti. Jedna slavnost se konala v budově školy, kde jsme měli ekologická stanoviště, druhá proběhla na školní zahradě. Děti z MŠ v rámci projektu jely do ZOO do environmentálního centra Podpovrch. Na tento projekt byla schválena dotace ve výši 37 851 Kč.